Duzi Chłopcy

Blog dla mężczyzn, którzy zmienili zabawki

0

„Gra o tron”. 4 powody, dla których warto oglądać

fantasyfilmGra o tronkinoserialetelewizja

Serial Gra o tron

Premiera 5. sezonu „Gry o tron” zapowiedziana jest na 12 kwietnia. Fani nie mogą się doczekać, a ci którzy do tej pory nie mieli okazji obejrzeć telewizyjnej wersji powieści George’a R. R. Martina, mają czas, by nadrobić zaległości. Dlaczego warto to zrobić?

1. Rozbudowana fabuła

George R. R. Martin stworzył wielki świat, w którym każdy, w mniej lub bardziej etyczny sposób, walczy o swoje interesy. Oprócz rodzin marzących o Żelaznym Tronie i przeróżnych spiskowców, mamy też Dzikich chcących przedostać się przez mur oraz Innych – ni to żywe, ni to zmarłe istoty.

Tyrion Lannister - Gra o tron

W serialu poznajemy stopniowo kolejnych bohaterów – zarówno skurwysynów, jak i wzbudzające sympatię postaci – i o mało którym z nich można powiedzieć, że jest nijaki. Przez mnogość pojawiających się osób można się czasem poczuć jak w trakcie oglądania „Mody na sukces”, ale wystarczy potem zajrzeć do książki czy sieci, by wiedzieć kto jest kim.

„W grze o tron zwycięża się albo umiera. Nie ma ziemi niczyjej”
Cersei Lannister

Duża ilość postaci spowodowana jest również tym, że autor „Gry o tron” ma skłonność do zabijania bohaterów. Zwłaszcza tych, którzy wzbudzają sympatię. Muszą więc pojawiać się kolejni, bo inaczej nie byłoby kogo mordować. Chociaż umierający bohaterowie, do których zdążyliśmy się przywiązać, mogą wzbudzać złość, to mimo wszystko są ogromnym atutem tej historii. Nigdy nie wiesz czym zostaniesz zaskoczony. No chyba, że wcześniej czytałeś książkę.

2. Miecze, włócznie, krwawe pojedynki i bitwy

Gra o tron - OgarMało który Duży Chłopiec nie bawił się w dzieciństwie w rycerza walącego mieczem na lewo i prawo. Część z nas z czasem wyrasta z tego hobby, inni kontynuują je w bractwach rycerskich, grach komputerowych czy też oglądając filmy i czytając książki. W „Grze o tron” na brak miłych dla oka walk nie możemy narzekać. Krew leje się na okrągło i nawet wesela nie są wolne od przemocy.

3. Piękne, nagie kobiety

Emily Diamond nago w serialu Gra o tronGdy zaczynałem oglądać „Grę o tron” stwierdziłem, że z tego serialu w sumie jest całkiem niezły pornol. Grające w nim aktorki to przepiękne kobiety, a wiele z nich w końcu zrzuca szaty, wystawiając na podziw swoje ciała. Ciekawostka: w serialu występuje kilka aktorek filmów dla dorosłych.

„W wieku osiemdziesięciu lat, we własnym łóżku, z brzuchem pełnym wina i kutasem w ustach dziwki”

Tyrion Lannister opowiada w jaki sposób chciałby umrzeć

Seksowne aktorki nago w serialu Gra o tron

4. Dobre kino

Twórcy seriali już dawno pokazali, że telewizyjne produkcje mogą być równie dobre – a nawet i lepsze! – jak kinowe hity. „Gra o tron” to potwierdza – wzbudzające podziw zamki i miasta, przepiękne widoki, wspaniały rynsztunek, efekty specjalne, a do tego świetni aktorzy. Twórcy produkcji HBO dali radę.

David April David April • Styczeń 13, 2015


Previous Post

Next Post