Duzi Chłopcy

Blog dla mężczyzn, którzy zmienili zabawki

0

Mężczyźni vs Kobiety, czyli dlaczego tak dużo gadacie???

dlaczego kobiety tak dużo mówiąhumorkobiety i mężczyźnimęsko-damskie problemyrozmowy kobietrozmowy mężczyznróżnice płci
kobiety dużo mówią

fot. Pedro Ribeiro Simões/Flickr

Słownik Języka Polskiego definiuje mowę między innymi jako „wypowiadanie słów w celu porozumienia się z innymi ludźmi”. Chociaż daleko mi do bycia seksistą, to te pojęcie powinno zostać dodatkowo skategoryzowane według płci. Bo inaczej wygląda ta kwestia w ustach kobiet, a inaczej u przedstawicieli płci zwanej brzydszą (co wcale nie oznacza, że gorszą).

Bądźmy szczerzy – kobiety uwielbiają mówić. Powiem (napiszę) więcej – one n*********ą ustami niczym karabin wyrzucający pociski na froncie walki. Wyrażają milion myśli na minutę z nadzieją, że któraś okaże się trafna i rozpocznie nowy wątek. Tych wątków oczywiście tworzą wiele na raz, a każdy z nich jest pretekstem do kolejnego tematu. Nieważne, że nie skończyły jeszcze poprzedniego. Trudno. Ważne żeby zarzucić nowe tematy. Im więcej w krótszym czasie, tym lepiej. Jak rolnik idący przez pole i rozrzucający ziarna. Z dziewięciu nic nie wyrośnie, ale dziesiąty wykiełkuje.

Jadę sobie autobusem do pracy. Nie muszę tracić czasu na szukanie miejsca parkingowego, mogę podczas podróży sprawdzić wiadomości albo przejrzeć instagrama. Do tego jest ekonomicznie, ekologicznie, a i kontakt ze społeczeństwem większy. Czego można dowiedzieć się w autobusie? Wszystkiego! Wiem na przykład, gdzie w moim mieście najbardziej opłaca się kupować biustonosze. Podobno są ładne i długo wytrzymują (już ten fakt uruchamia w mojej głowie czerwoną lampkę). Odwracam się, by zobaczyć owe amatorki ekonomicznej bielizny i widzę panie przed pięćdziesiątką, która nie znajdują się ani w moim targecie wiekowym, ani „wyglądowym”. Oczywiście dowiedziałem się również ile staników starcza im na pół roku i że jednorazowy koszt zakupu jest dość wysoki, ale w gruncie rzeczy się opłaca. Wiem również, że panie lubią organizować „oddolne” wycieczki zakładowe. Tylko w towarzystwie kobiet, ale nie wszystkich, bo w jednym z biur pracują same france.

W autobusie poznasz również dokładną historię rodziny danej mówczyni, sąsiadów poszczególnych członków, ich znajomych oraz wrogów. Dowiesz się jak wyglądała na swoim ślubie kuzynka szwagra siostrzenicy, poznasz tajemne (no na pewno) przepisy kulinarne, a także usłyszysz zachwyty nad sandałkami współpasażerki, które jednak okazują się stare i noszone od trzech sezonów. Usłyszysz jaki krem jest odpowiedni do danej cery i dolegliwości, gdzie jest najlepsze pieczywo, jaki deser jadła w 2013 r. w Ustrzykach Dolnych, że teść przyjeżdża, czym myć kafelki w kuchni, czy lepsze są meble matowe, jakie buty ostatnio kupiła, kogo spotkała tydzień temu w autobusie innej linii, co kupiła mamie na prezent, jaką dietę stosuje przed ślubem, kto się upił na integracji, że szef jest pajacem, że kierowniczka nic nie ogarnia, że tamta Kasia byłaby lepsza na tym stanowisku, że nie miała ostatnio pieniędzy na zakupy, ale od czego jest karta kredytowa, że na upławy najlepsze jest to i to.

C H A O S K A K O F O N I A C I E R P I E N I E

Jak wygląda komunikacja między mężczyznami? Cisza. Niezmącony spokój. Zen.

Liczba wypowiedzianych słów ograniczona do minimum, by przekaz był zrozumiały.

Żadnych zbędnych zbitek głoskowych wyrzucanych z ust, bo to wymaga energii, a ta jest ograniczona i należy ją szanować.

Więc mówimy tylko wtedy, kiedy jest to potrzebne, a i tak tworzone dźwięki wydają się współgrać z otoczeniem i nie zakłócają harmonii świata.
Co więcej, czasem nawet nie musimy wypowiedzieć żadnego słowa, by się porozumieć! Idziesz z kumplem (nieważne czy znasz go od wczoraj, od pół roku czy może jesteście przyjaciółmi, którzy poznali się ze sobą kłócąc się o zabawki w piaskownicy) i w tłumie zauważasz piękną kobietę. Cieszysz oczy dziełem natury, zdającym się być namacalnym potwierdzeniem teorii świętej geometrii. Okazuje się, że Twój towarzysz też zauważył to zjawisko i je kontempluje z należytą czcią. Po chwili spoglądacie na siebie i tylko się uśmiechacie. To wystarczy. Telepatia – supermoc samców z gatunku homo sapiens.

David April David April • Czerwiec 26, 2017


Previous Post

Next Post