Duzi Chłopcy

Blog dla mężczyzn, którzy zmienili zabawki

0

Modowe grzechy letnią porą

lifestylemodastyl
fot. Flickr

fot. Flickr

Najważniejszą funkcją okularów przeciwsłonecznych wcale nie jest ochrona oczu. Tak naprawdę służą do podziwiania pięknych widoków bez wzbudzania niepotrzebnego zainteresowania. Zwłaszcza, gdy mamy tak wysokie temperatury jak teraz. W ten sposób miło spędzamy czas i jednocześnie nikt nie ma do nas o to pretensji. Obserwacja odpowiednich kształtów plus wysokie temperatury sprawiają jednak, że zapominamy o naszym wyglądzie, co sprzyja wpadkom, błędom i grzechom.

1. Lato i restrykcyjny dress-code nie są przyjaciółmi. Jeśli w pracy wymagają od nas eleganckiego wyglądu, możemy zapomnieć o koszuli z krótkim rękawem. Takie nadają się tylko na ulicę, działkę czy inne nieformalne sytuacje.

2. Może i przeżyłeś z nimi niejedno, ale Twoja miłość do długich skarpet powinna się skończyć. Po pierwsze, jest w nich dużo cieplej niż w krótkich odpowiednikach. Po drugie, z krótkimi spodenkami wyglądają średnio. Po trzecie, ze spodenkami ¾ wyglądają jeszcze gorzej (tak przy okazji – lepsze są zwykłe spodenki). Zwłaszcza, gdy Twoje nogi nie są długie jak u siatkarza. Najlepiej sprawdzają się stopki. Dobrze wyglądają i jest w nich chłodno.

3. Nie jesteśmy super przystosowani do wysokich temperatur, więc pocimy się. Czasem bardzo intensywnie. Jeśli zależy nam na świeżości – a powinno! – warto spotykać się z prysznicem kilka razy dziennie i nigdy nie zapominać o antyperspirancie. Nie pomaga? Spróbuj specjalnych środków, ogranicz ostre potrawy lub pogadaj z lekarzem.

4. Zostańmy chwilę przy zapachach. Błędem jest używanie tych samych perfum przez cały rok. Trzeba traktować je podobnie jak ubrania –są zapachy wiosna/lato, są też jesień/zima. Na tę porę roku poszukajmy czegoś lekkiego i odświeżającego.

5. Bezrękawniki są bardzo wygodne, ale raczej mało eleganckie i źle się kojarzą. Szczególnie białe, opinające się na pokaźnym mięśniu piwnym.

David April David April • Listopad 23, 2014


Previous Post

Next Post