Duzi Chłopcy

Blog dla mężczyzn, którzy zmienili zabawki

1

Pieniądze szczęścia nie dają?

dlaczego pieniądze są ważnepieniądze szczęścia nie dająwolę być bogaty niż biedny
czy pieniądze dają szczęście?

fot. kadr z filmu „Wilk z Wall Street”

Materialista – osoba dbająca przede wszystkim o własne korzyści materialne lub zwolennik materializmu. Słowo, które ma raczej negatywny wydźwięk. Przypisuje się je każdemu, który otwarcie przyznaje, że pieniądze są dla niego ważne. No bo jak tak można? Przecież pieniądze szczęścia nie dają i tylko psują ludzi. A świstak siedzi i zawija je w te sreberka.

To nie jest tak, że tę sentencję uważam za kompletnie bzdurną. Nie, jest piękna, ale problem w tym, że jej zwolennicy uogólniają ją, dostrzegając w świecie tylko czerń i biel. Większość z nich traktuje pogoń za pieniądzem na równi z opętaniem. Tak jakby nie można dzielić życia pomiędzy budowaniem majątku a prowadzeniem normalnego życia. Przecież można.

Pieniądze szczęścia nie dają. Dają za to komfort. Gdy mam ochotę iść do restauracji, nie muszę zastanawiać się czy stać mnie teraz na to. Na zakupach nie wybieram najtańszych produktów (choć cena jest oczywiście ważna, bo po co przepłacać), tylko te, których jakość najbardziej mi odpowiada. Budząc się w sobotni poranek z myślą, że fajnie byłoby gdzieś wyjechać spontanicznie na weekend, jedynym problemem jest wybór miejsca. Ktoś powie, że te przykłady dotyczą przyziemnych potrzeb. W porządku, chociaż te również są ważne. Chcecie poważniejszych dowodów? Ok. Nie jesteśmy niezniszczalni i w każdej chwili możemy zachorować. Wszyscy wiemy jak wygląda publiczna służba zdrowia w naszym kraju. Kolejki, kiepska jakość usług (choć w porównaniu do sytuacji sprzed dekady jest o niebo lepiej). Nie mając pieniędzy, nie możesz pozwolić sobie na prywatną wizytę. Do tego trzeba wziąć pod uwagę ceny leków. Życiowych sytuacji, w których hajs się przydaje, jest masa i mógłbym je wymieniać przez wiele stron. Wolę jednak krótko i konkretnie.

Przyjaźń, miłość – tych rzeczy, nie kupisz za żadne pieniądze. Mimo to wolę być bogaty i nieszczęśliwy, niż nie mieć przyjaciół, miłości ani pieniędzy.

David April David April • Marzec 23, 2016


Previous Post

Next Post

  • http://www.lieveg.pl Gabriela

    Pieniądze są ważne, choć nie najważniejsze. Tak samo jak może i szczęścia nie dają, ale dzięki nim możemy kupić wiele rzeczy, które nas uszczęśliwiają. Jasne, że są rzeczy, w których pieniądze kompletnie nam nie pomogą, ale chyba głupotą jest uważanie, że bez pieniędzy można wszystko. :)