Duzi Chłopcy

Blog dla mężczyzn, którzy zmienili zabawki

0

Trzeba mieć jaja!

jajaodpowiedzialnośćprzemyśleniarelacje
Are you getting enough

fot. Flickr

Odnoszę coraz większe wrażenie, że to czego mnie uczono w podstawówce, nijak się ma do współczesnej rzeczywistości. Mam na myśli coś, co nazywa się – odwagą cywilną.

Chodzi o to, że ludziom, którym wprost dowiedziesz, że pier…. od rzeczy lub zwyczajnie kłamią, wypierają się rękami i nogami, jakby w życiu nie wypowiedzieli słów, które wypowiedzieli. Sorry, ale wypadałoby mieć jaj i powiedzieć – myliłem się, skłamałem, zamiast brnąć i pogrążać się w mule własnej głupoty.

Temat ten niestety aktualnie jest mi bliski, bo strasznie nie lubię robić z siebie idioty przed innymi z powodu czyjejś astronomicznej niekompetencji. Szlag człowieka trafia, gdy uzmysławia sobie, że ów **** na stanowisku nie ponosi żadnej odpowiedzialności choć widać wprost, wręcz z mordy zionie mu głupotą. Ja, mimo wprowadzenia mnie w błąd, miałem odwagę i wziąłem gross odpowiedzialności na siebie, przeprosiłem i wytłumaczyłem się, nie wypierając i nie zrzucając odpowiedzialności… Z innej beczki – pewna znajoma zapytawszy się swojego faceta czy za nią tęskni, otrzymała odpowiedź – enough. Jak to enough? Jak można powiedzieć – tęsknie wystarczająco? Czy Kocham Cię wystarczająco! Ciekawe, co koleś by powiedział, gdyby na pytanie po stosunku – jak było? – usłyszałby odpowiedź… enough. Strzelam, że pała by mu zwiędła i kompleksy niszczyłyby go przez lata.

Czy serio żyjemy w czasach, gdzie w relacjach międzyludzkich, zawodowych i prywatnych, nie potrafimy mówić wprost, jasno i klarownie, a za uniki, błędy i kłamstwa brać odpowiedzialności? Ten kraj choruje na to od dawna i długo się to nie zmieni. Jednak by się to zmieniło, musimy zacząć od siebie, by przerwać ten bezlitośnie głupi krąg spychania odpowiedzialności i dać przykład innym.

Ja sam uczę się mówić, co myślę w sposób klarowny i jasny, by było z tego jak najmniej niedomówień. Stoję na stanowisku, że oczekiwania niewypowiedziane nie istnieją, więc nie można mieć do kogoś pretensji, że ich nie odgadł i postąpił inaczej. Czy to w życiu prywatnym czy zawodowym.

Mr G. Mr G. • Styczeń 17, 2015


Previous Post

Next Post