Duzi Chłopcy

Blog dla mężczyzn, którzy zmienili zabawki

2

Znam lek na kaca

alkoholkaclek na kacasposoby na kaca
Lek na kaca

fot. Flickr

Czasem zdarzają się dni, podczas których pobudka nie należy do najprzyjemniejszych. W ustach sucho jak na pustyni, głowa boli, a każdy dźwięk wydaje się niesamowicie nieprzyjemny dla ludzkich uszu. Norwegowie mówią wtedy, że w głowie mają drwali (Jeg her tommermenn), a Niemcy słyszą kocie jęki (Katzenjammer). Polacy stwierdzają natomiast „o k***a, ale mam kaca”, obiecują sobie koniec z piciem i zastanawiają się, jak powrócić do świata żywych.

Sposób pierwszy to wbicie klina w myśl zasady, by leczyć się tym, czym się wcześniej struliśmy. Zazwyczaj pomaga już po pięciu minutach i może sprawić, że impreza rozkręci się na nowo. Skutki uboczne? Kolejny kac jest nieunikniony i będzie bolał jeszcze bardziej.

Znacznie lepiej jest zadbać o uzupełnienie wody i zjedzenie czegoś pożywnego. Śniadanie na kaca? Przede wszystkim z jajami! Znajduje się w nich aminokwas, który pomaga wątrobie rozłożyć alkohol znajdujący się w organizmie. Dobrze jest również zjeść trochę miodu. Fruktoza działa pobudzająco na metabolizm. Zamiast wody można napić się soku. Sok pomidorowy pozwala nam odzyskać potas, a pomarańczowy witaminę C.

Na kacu czujemy się śmierdzący i sflaczali, więc prysznic jest czymś zbawiennym. Tego dnia wybierzmy jednak letnią wodę zamiast gorącej. Pod wpływem ciepła naczynia krwionośne rozszerzają się, a głowa boli jeszcze bardziej. Po prysznicu można trochę poćwiczyć. Aktywność fizyczna przyspieszy przemianę materii i usuwanie z organizmu szkodliwych substancji. Coś w tym jest, bo babcie lubią mawiać, że na kaca najlepsza jest praca.

Walka z kacem tak naprawdę rozpoczyna się poprzedniego wieczora. Spece od imprezowania twierdzą, że ważny jest podkład. Zaleca się również picie dużej ilości wody, by nie dopuścić do odwodnienia organizmu. Alkoholi nie mieszamy, a przede wszystkim staramy się nie doprowadzić do stanu zwanego „naj****em”.

Ilu ludzi, tyle różnych sposobów na kaca. Na każdego działa coś innego, ale jest jedna metoda o stu procentowej pewności. To po prostu nie pić alkoholu.

David April David April • Październik 3, 2015


Previous Post

Next Post

  • http://marcinkaminski.pl/ marcinkaminski.pl

    Mnie na kaca pomagają napoje izotoniczne. Może to efekt placebo? Dokładnie nie wiem.

  • Marlon

    Hahahaha dobre, wpisałem w google CZY ZNAM LEK NA KACA i mi wyskoczyła wasza strona i http://www.znamlek.pl/szukaj-kac ehhhh a gdzie surowe jajka i kwas z ogórków ?